Molytwa za Archipastyrja

Молитва за Архіпастиря

Господи Ісусе Христе, Пастирю Твоєї Церкви, підтримуй Своїм благословенням нашого єпископа Маркіяна. Дай, щоб він був справжнім отцем для дієцезії та прикладом апостольської ревно-сті. Наділи його духом мудрості, щоб плідно проповідував Твоє слово та керував дієцезією. Котрий з Отцем і Святим Духом жи-веш і царюєш на віки вічні. Амінь.

Modlitwa za Biskupa

*   *   *
16 kwietnia 1947 — 2007
60. rocznica urodzin
Ordynariusza Diecezji Łuckiej
J.E. Ks. Bpa Marcjana Trofimiaka

Modlitwa za Biskupa

Panie Jezu Chryste, Pasterzu Swego Kościoła, wspieraj swoim błogosławieństwem naszego Biskupa Marcjana; spraw, aby był prawdziwym ojcem rodziny diecezjalnej i przykładem apostolskiej gorliwości. Daj mu cnoty roztropności i cierpliwości. Udziel ducha mądrości dla owocnego głoszenia Twego słowa i kierowania diecezją. Który z Ojcem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz przez wszystkie wieki wieków. Amen.