Do moich przyjaciół

T. 22 Ks. Władysław Bukowiński, „Do moich przyjaciół”, Biały Dunajec – Ostróg 2001.
 Wybór spuścizny literackiej ks. Władysława Bukowińskiego, znanego duszpasterza katolickiego na Wołyniu i w Kazachstanie. Na książkę składają się m.in. relacja o Kościele na Ukrainie, „Wspomnienia z Kazachstanu” oraz listy do krewnych i przyjaciół. Pozycja ta ukazała się z okazji pielgrzymki papieża Jana Pawła II na Ukrainę.

До моїх приятелів

T. 22 Władysław Bukowiński, „Do moich przyjaciół”, Biały Dunajec – Ostróg 2001 (польською мовою).
Вибрані твори літературної спадщини о. Владислава Буковинського, відомого католицького душпастиря на Волині й у Казахстані. Книжка складається, зокрема, із звіту про стан Церкви в Україні під комуністичним гнітом, “Спогадів із Казахстану”, а також листів до родичів і приятелів. Цей том вийшов з нагоди паломництва папи Івана Павла ІІ в Україну.