Menu

Polecamy strony

Wyszukiwanie

Listy z Kozielska

T. 21 “Listy z Kozielska burmistrza miasta Ostroga”, Biały Dunajec – Ostróg 2001.
 Wstrząsający zbiór dokumentów i fotografii rodzinnych dotyczących przedwojennego burmistrza miasta Ostroga Stanisława Ludwika Żurakowskiego (1886-1940), zamordowanego przez NKWD w Katyniu. Książkę do druku przygotował jego syn, Stanisław Żurakowski, mieszkający w Londynie.

Листи з Козельська

T. 21  „Listy z Kozielska burmistrza miasta Ostroga”, Biały Dunajec – Ostróg 2001 (польською мовою).
Зворушлива збірка документів і родинних фотографій, що стосуються довоєнного бургомістра Острога Станіслава-Людвіка Жураковського (1886-1940), замордованого НКВД в Катині. Книжку до друку приготував його син Станіслав Жураковський, котрий мешкає в Лондоні.

Gdzie można kupić książkę?

*** N o w o œ æ   w  y d a w n i c z a ***

Biblioteka “Wołania z Wołynia” t. 21

Listy z Kozielska

burmistrza miasta Ostroga

Biały Dunajec – Ostróg 2001.

112 s.; 21 cm.

ISBN 83-911918-8-5;

cena 15,- zł + porto

**********

Uwadze naszych wiernych Czytelników polecamy kolejną pozycję wydawniczą Biblioteki “Wołania z Wołynia” – książkę przygotowaną do druku przez p. Stanisława Żurakowskiego z Londynu, syna ostatniego przedwojennego burmistrza ostrogskiego Stanisława Ludwika Żurakowskiego, pt. Listy z Kozielska burmistrza miasta Ostroga.

Po 12 latach od wydania londyńskiego ukazuje się kolejna edycja tej niezwykłej książki poświęconej Stanisławowi Ludwikowi Żurakowskiemu i jego rodzinie. Chociaż minęło już przeszło 60 lat od jego śmierci w Katyniu wciąż trwa żywa pamięć o nim, o jego wkładzie w rozwój miasta Ostroga i działalności charytatywnej.

Książka ukazuje dramatyczne dzieje rodziny Żurakowskich, która po aresztowaniu ojca i zgładzeniu go w Katyniu, zostaje z Wołynia zesłana w głąb ówczesnego ZSRR. Wojenne losy różnymi ścieżkami prowadzą ocalałych członków rodziny do Anglii, gdzie do dziś żyją Stanisław Żurakowski i jego siostra Jadwiga Czok. Jest to jeszcze jedno świadectwo trudnych losów Polaków z Wołynia.

Pragniemy aby niniejsza książka trafiła do szerokiego koła osób zainteresowanych przeszłością Wołynia. Serdecznie dziękujemy Stanisławowi Żurakowskiemu, autorowi niniejszej książki, za zgodę na przedruk i poparcie naszej idei. Nabywając niniejszą książkę przyczyniacie się do podtrzymania życia religijnego i kulturalnego naszych rodaków w Ostrogu nad Horyniem.

                Niniejszą książkę można zamawiać pod następującymi adresami:

 

Stefan Kowalów, „Wołanie z Wołynia”, skr. poczt. 9, 34-520 Poronin, Polska

lub

“Волання з Волині”, вул. Кардашевича, 1, 35800 м. Остріг, Україна

lub

E-mail: vykovaliv@gmail.com

Święta

Czwartek, VII Tydzień zwykły
Rok B, II
Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

Sonda

Kiedy powinna być Msza Święta wieczorna w czasie wakacji?

Powinna być o godzinie 18:00

Powinna być o godzinie 19:00

Jest to dla mnie bez różnicy


Licznik

Liczba wyświetleń:
9080638

Statystyki

Zegar