Tatjana Jurczenko, Duchowość misyjna kapłanów pracujących w ZSRR po II wojnie swiatowej

Biblioteka „Wołania z Wołynia” t. 67

Tatiana Jurczenko, „Duchowość misyjna kapłanów pracujących w ZSRR

po II wojnie światowej”,

Biały Dunajec – Ostróg 2009.

ISBN 978-83-88863-44-8

cena: dobrowolna ofiara

*******

W Roku Kapłańskim „Wołanie z Wołynia” przygotowało dla swoich Czytelników i Sympatyków prezent. Jest nim książka Tatiany Jurczenko (Tetyana Yurchenko) rodem z Łucka, absolwentki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, pt. „Duchowość misyjna kapłanów pracujących w ZSRR po II wojnie światowej. Studium na podstawie wybranych postaci”.

Podstawą do napisania w/w pracy stały się wspomnienia ks. Bukowińskiego, o. Kaszuby, o. Krausa, o. Waltera Ciszka, wywiad z bp. Olszańskim oraz wspomnienia wiernych i różne opracowania dotyczące wyżej wymienionych osób. Dla przedstawienia sytuacji Kościoła w ZSRR wykorzystane zostaną publikacje historyczne dotyczące zarówno zagadnień historii Kościoła, jak też historii ogólnej. Po przeprowadzeniu krytycznej analizy tych materiałów, zgromadzone informacje zostaną poddane syntezie. Pomoże to ukazać specyfikę duchowości kapłanów oraz ich posługiwania w Związku Radzieckim.

Książka powstała jako praca magisterska napisana na seminarium z teologii duchowości katolickiej pod kierunkiem ks. prof. dr. hab. Marka Chmielewskiego.

Książka nie jest dostępna w sprzedaży. Można ją zamówić pod następującymi adresami:

Stefan Kowalów, „Wołanie z Wołynia”, skr. poczt. 9, 34-520 Poronin, Polska

“Волання з Волині”, вул. Кардашевича, 1, 35800 м. Остріг, Україна

lub E-mail: vykovaliv@gmail.com

Po jej otrzymaniu można złożyć dobrowolną ofiarę na rzecz rozwoju „Wołania z Wołynia”.