Menu

Polecamy strony

Wyszukiwanie

Różaniec w życiu biskupa Adolfa Piotra Szelążka

Ogłoszenie Roku Różańca Świętego, zachęca mnie do uszanowania pamięci łuckiego Ordynariusza (1925-1945) i Założyciela Zgromadzenia Sióstr św. Teresy od Dzieciątka Jezus (1936), biskupa Adolfa Piotra Szelążka – czerpiąc ze skarbnicy jego nauczania o Świętym Różańcu i tajemnicy tej modlitwy. 9 lutego upłynęły 53 lata od dnia śmierci naszego Założyciela – kapłana, który przypisywał wielkie znaczenie modlitwie Różańcowej, jaka towarzyszyła mu w chwilach najcięższych doświadczeń.

Różaniec – uważał Bp Szelążek – jest tym łańcuchem, w którego ogniwach z nieba początek biorących, najdroższe dla naszych serc tajemnice życia, męki i chwały Jezusa Chrystusa są poprzeplatane nawzajem tajemnicami radości, boleści i chwały Najświętszej Maryi Panny.

W Różańcu – pisał nasz pasterz – wszystkie tajemnice wiary naszej rozważać mamy, od powołania Najświętszej Panny na urząd Macierzyństwa Bożego, aż do Jej chwalebnego ukoronowania na niebie; od poselstwa Archanioła Gabriela, aż do chwalebnego Wniebowstąpienia Zbawiciela. Całe dzieło odkupienia świata, od początku do końca, staje nam w tajemnicach Różańca św. Jasno i żywo przed oczyma jak na jednym wymalowane obrazie”.

Oto, jaką w jego rozumieniu jest cena modlitwy na różańcu: „W pobożnym odmawianiu Różańca św. znajdujemy skuteczną pomoc dla uświęcenia własnych dusz… Różaniec w swej wspaniałej prostocie może wystarczyć wszystkim pojęciom, odpowiedzieć na wszystkie potrzeby i jeżeli łaska Zbawiciela wzbudzi w naszych sercach zamiłowanie do tego nabożeństwa oblicze naszej ziemi… zupełnie się zmieni”.

 

 opracowała

s. Sabina Irena Gumkowska CST

Święta

Wtorek, V Tydzień Wielkiego Postu
Rok B, II
Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najśw. Maryi Panny

Sonda

Kiedy powinna być Msza Święta wieczorna w czasie wakacji?

Powinna być o godzinie 18:00

Powinna być o godzinie 19:00

Jest to dla mnie bez różnicy


Licznik

Liczba wyświetleń:
8786193

Statystyki

Zegar