Br. Adrian Wacław Brzózka OFM, Sny utraconej ziemi

ISBN 978-83-88863-36-3

cena 17,- zł + porto

*******

Na „Sny utraconej ziemi”, składają się wiersze opublikowane wcześniej, w trzech oddzielnych tomikach – „Ciche wyznanie” (1995), „Milczące cienie” (1997) i „Ziarno gorczycy” (1997). Warto sięgnąć po „Sny utraconej ziemi”, by z Autorem powrócić na Wołyń, do tych którzy na niego czekają i z radością przyjmą w progach swoich domów, podobnie jak wówczas, kiedy pracował wśród polskich i ukraińskich katolików. Oczekują go Czytelnicy, miłośnicy poezji, jego poezji, która dojrzewała „nad złocistym brzegiem morza”, gdzie „wiatr pieści muzy”, „gdzie kamienne mogiły, w których spoczywają Orlęta Lwowskie” i tam, gdzie czuć „oddech anioła, który zakołatał cichuteńko do pamięci w dalekim stepie”.

*             *             *

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym Dobrodziejom. Dzięki Wam nasze dzieło istnieje i oprócz czasopisma „Wołanie z Wołynia” możemy wydawać książki. Wasza bezinteresowna pomoc jest bardzo potrzebna zwłaszcza w trudnej sytuacji w jakiej znalazła się parafia rzymskokatolicka w Ostrogu – wymiana dachu na kościele i odbudowa plebanii. Ufamy, iż nadal będzie trwać więź między Rodakami w Kraju i na Wołyniu, na Ukrainie. Odrodzenie Kościoła na Wołyniu to nie tylko odbudowa świątyń, to także umożliwienie dostępu do kultury chrześcijańskiej.

Niniejszą książkę można zamawiać pod następującymi adresami:

Stefan Kowalów, Ośrodek „Wołanie z Wołynia”, skr. poczt. 9, 34-520 Poronin, Polska

“Волання з Волині”, вул. Кардашевича, 1, 35800 м. Остріг, Україна

E-mail: vykovaliv@gmail.com