Menu

Polecamy strony

Wyszukiwanie

Ukraiński Kochanek

Szanowni Państwo,

 

ukazała się NOWA NIEZWYKŁA KSIĄŻKA KRESOWA STANISLAWA SROKOWSKIEGO  pt. „UKRAIŃSKI KOCHANEK”.

 

Wybitny pisarz po zbiorze wstrząsających opowiadań pt. „Nienawiść”, wyróżnionych laurem Mackiewicza i powieści „Samotność”, znowu wraca do swojej ziemi.

   

Otrzymujemy przejmującą powieść pt.  „UKRAIŃSKI KOCHANEK”, książkę o wielkich namiętnościach i zbrodniach.  Splatają się w niej losy wielu bohaterów, Polaków, Ukraińców, Żydów, Niemców, Rosjan, Ormian i Karaimów. Miłośnicy Lwowa odnajdą niepowtarzalny klimat przedwojennego miasta, jego życia duchowego, towarzyskich spotkań, kawiarenek i parków. Spotkamy też obrazy życia z regionu stanisławowskiego, tarnopolskiego i wołyńskiego. Pisarz pokazuje wielką i tragiczną miłość polskiej dziewczyny i ukraińskiego chłopca, którzy żyją w cieniu terroru UPA. Autor krok po kroku śledzi jak rodzi się zło i obnaża cały mechanizm ludobójstwa, stawiając pytania o wartość ludzkiego życia i sens historii. Porywająca akcja, klarowny i piękny język nadają koloryt i smak autentycznym wydarzeniom. Powieść dla starszych i młodych. Wspaniały epos kresowy, w którym odkrywamy kawał polskiego losu i naszą zagubioną pamięć. Książkę czyta się jednym tchem. Wrażenia niezapomniane. A wartość dla kultury i rozumienia Kresów ogromna.

 

Bardzo prosimy Państwa o przekazanie tej informacji dalej, swoim rodzinom, najbliższym, kolegom, przyjaciołom i znajomym. Trafiajmy na zaprzyjaźnione fora internetowe. Tylko w taki sposób dotrzemy z naszą historią do ludzkich umysłów i serc. Bo nie mamy co liczyć na kłamliwą prasę i  telewizję. Musimy sami zadbać o prawdę i pamięć naszego życia. Starajmy się, by ta wiadomość obeszła Polskę łańcuchem dobrej woli jak najszerszym kręgiem. I by powieść trafiła do rąk wielu czytelników, a szczególnie młodzieży. Z góry dziękujemy za spełnienie prośby.

 

UWAGA: Pomagamy w organizacji spotkań z Autorem. Czekamy na zaproszenia. 

 

Strona internetowa  pisarza: http://free.art.pl/srokowski           

 

 Książkę można zamówić:

  • w najbliższej księgarni i klubach Empiku, zachęcajmy księgarzy do sprowadzenia jej do naszej miejscowości.
  • w księgarniach internetowych, klikając w Googlach: Stanisław Srokowski  „Ukraiński kochanek”( cena ok. 27,00 zł.- 29,00 zł)  
  • bezpośrednio u wydawcy: Wydawnictwo ARCANA, tel 0-12 429-56 29; tel./fax (012)422-84-48)
  •  poprzez e-mail; piotr@arcana.pl

 

Stanisław Srokowski, „Ukraiński kochanek”, „Arcana”, Kraków, 2008 

 

Z serdecznymi pozdrowieniami     Anna E. Kuśniarek

PS. Czekamy na opinie o książce.

Święta

Niedziela, XV Tydzień zwykły
Rok B, II
Piętnasta Niedziela zwykła

Sonda

Kiedy powinna być Msza Święta wieczorna w czasie wakacji?

Powinna być o godzinie 18:00

Powinna być o godzinie 19:00

Jest to dla mnie bez różnicy


Licznik

Liczba wyświetleń:
9312517

Statystyki

Zegar