Molytwa za Swjatiszoho Otcja

Молитва за Святішого Отця

Боже Вседержителю, Ти встановив Бенедикта XVI видимим головою Святої Церкви, наділяй завжди Наступника святого Петра Своєю благодаттю та благословенням. Дай йому довге життя, добре здоров’я, втіху в стражданнях. Нехай його апостольська праця принесе якомога більшу користь усьому християнству. Боже, змилосердься над ним за заступництвом Пресвятої Діви Марії та всіх святих і дай, щоб він усіх нас привів з собою до вічного життя. Амінь.

Modlitwa za Ojca Świętego

*   *   *
16 kwietnia 1927 — 2007
80. rocznica urodzin
Jego Świątobliwości
Papieża Benedykta XVI

Modlitwa za Ojca Świętego

Boże Wszechmogący, który ustanowiłeś Benedykta XVI widzialną głową Kościoła świętego, otaczaj zawsze następcę świętego Piotra swoją łaską i błogosławieństwem. Udziel mu długiego życia, dobrego zdrowia, pociechy w cierpieniach i spraw, aby apostolska jego praca przyniosła jak największy pożytek całemu chrześcijaństwu. Zmiłuj się Boże, nad nim za przyczyną Najświętszej Maryi Panny i wszystkich Świętych oraz dozwól, aby nas wszystkich zaprowadził z sobą do życia wiecznego. Amen.