Menu

Polecamy strony

Wyszukiwanie

Wołyńska litania

T. 24  Krzysztof Kołtun, „Wołyńska litania”, Biały Dunajec – Ostróg 2001.
 Poetycki hołd Matce Bożej czczonej kiedyś przez Wołynian w wielu sanktuariach. Ufna modlitwa do Pana Boga przez wstawiennictwo Matki Najświętszej i świętych patronów Ziemi Wołyńskiej.

Волинська літанія

T. 24 Krzysztof Kołtun, „Wołyńska Litania”, Biały Dunajec – Ostróg 2001 (польською мовою).
Поетична пошана Матері Божої, котру колись вшановували волиняни у багатьох санктуаріях. Уповаюча молитва до Господа Бога за заступництвом Найсвятішої Матері і святих покровителів Волинської землі. 

O Autorze

Krzysztof Kołtun urodził się 9.11.1958 r. w Chełmie w wołyńskim rodzie wygnańców, wywodzących się z najstarszej parafii w Lubomlu, istniejącej od 1412 r. do dzisiaj. Chełmski poeta jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich w Krakowie, literackiego Bractwa Białego Pasterza oraz Chełmskiej Grupy Literackiej "Lubelska 36". Z jego inicjatywy zorganizowano kilkanaście edycji chełmskich konkursów poetyckich: "Matka", "Wiersze dzieciom" oraz " U progu Kresów". W 1988r. założył Towarzystwo Rodzin Kresowych - a w 1999 r. Nadbużańskie Towarzystwo Kultury. Jego organizacyjna i twórcza inicjatywa skupia się wokół problematyki kresowej, tak bliskie sercom tych, którzy pozostawili za Bugiem rodziny, znajomych - ich groby i pamięć. Miłość do tamtych miejsc wyniósł poeta z domu rodzinnego, przeniesionego do Chełma z Lubomia na Wołyniu. I choć poeta urodził się i wychował w Chełmie, to jego światem, jego miejscem spełnienia wciąż pozostają Kresy. One pozostają tematem większości tomików wierszy, z których pierwszy "Powrót" ukazał się w 1984 roku - ostatni " Psałterz z Porycka (2004 r). Pozostałe "Ojczyste ziele", " Dzwoneczek", " Pańska Dolina", "Kresowy wiśniowiersz", " Misterium z Wołynia", Złoty szereń", "Wileńska łza czysta", "Szelest róży", "Procesja pod koniec wieku", Poziomkowe listy", "Wołyńska Litania" ," Żurawie zza Styru", "Słowiczy sad", "Zielnik Chełmski". Laureat Ogólnopolskie Nagrody im. Jędrzeja Cierniaka oraz kilkunastu ogólnopolskich konkursów poetyckich. Z pasji i zmiłowania etnograf, obrońca tradycji, współautor inicjatyw z dziedziny kultury, audycji radiowych, duchowy przewodnik po Kresach, dziennikarz. Założyciel Chóru Pątniczego "Podole" i zespołu "Sokolik".

Jak zamówić książkę?

Książkę można zamawiać pod następującymi adresami:

– Ośrodek „Wołanie z Wołynia” skr. poczt. 9, 34-520 Poronin
– „Волання з Волині” вул. Кардашевича, 1; 35800 м. Остріг, Рівненська обл., Україна
– pocztą elektroniczną: kovaliv@ostroh.uar.net
– lub za pomocą internetu http://www.ostrog.blox.pl
Poza kilkoma wypadkami, nie prowadzimy sprzedaży w księgarniach ani poprzez hurtownie.

Nasze strony w internecie:
http://www.wolanie.com 
http://www.ostrog.blox.pl
http://www.karaganda.blox.pl
http://www.wolynskislownikbiograficzny.blox.pl

Autorów, księgarzy, bukinistów i hurtowników
zapraszamy do współpracy!

Święta

Niedziela, XV Tydzień zwykły
Rok B, II
Piętnasta Niedziela zwykła

Sonda

Kiedy powinna być Msza Święta wieczorna w czasie wakacji?

Powinna być o godzinie 18:00

Powinna być o godzinie 19:00

Jest to dla mnie bez różnicy


Licznik

Liczba wyświetleń:
9312289

Statystyki

Zegar