Menu

Polecamy strony

Wyszukiwanie

Różaniec w życiu biskupa Adolfa Piotra Szelążka

Ogłoszenie Roku Różańca Świętego, zachęca mnie do uszanowania pamięci łuckiego Ordynariusza (1925-1945) i Założyciela Zgromadzenia Sióstr św. Teresy od Dzieciątka Jezus (1936), biskupa Adolfa Piotra Szelążka – czerpiąc ze skarbnicy jego nauczania o Świętym Różańcu i tajemnicy tej modlitwy. 9 lutego upłynęły 53 lata od dnia śmierci naszego Założyciela – kapłana, który przypisywał wielkie znaczenie modlitwie Różańcowej, jaka towarzyszyła mu w chwilach najcięższych doświadczeń.

Różaniec – uważał Bp Szelążek – jest tym łańcuchem, w którego ogniwach z nieba początek biorących, najdroższe dla naszych serc tajemnice życia, męki i chwały Jezusa Chrystusa są poprzeplatane nawzajem tajemnicami radości, boleści i chwały Najświętszej Maryi Panny.

W Różańcu – pisał nasz pasterz – wszystkie tajemnice wiary naszej rozważać mamy, od powołania Najświętszej Panny na urząd Macierzyństwa Bożego, aż do Jej chwalebnego ukoronowania na niebie; od poselstwa Archanioła Gabriela, aż do chwalebnego Wniebowstąpienia Zbawiciela. Całe dzieło odkupienia świata, od początku do końca, staje nam w tajemnicach Różańca św. Jasno i żywo przed oczyma jak na jednym wymalowane obrazie”.

Oto, jaką w jego rozumieniu jest cena modlitwy na różańcu: „W pobożnym odmawianiu Różańca św. znajdujemy skuteczną pomoc dla uświęcenia własnych dusz… Różaniec w swej wspaniałej prostocie może wystarczyć wszystkim pojęciom, odpowiedzieć na wszystkie potrzeby i jeżeli łaska Zbawiciela wzbudzi w naszych sercach zamiłowanie do tego nabożeństwa oblicze naszej ziemi… zupełnie się zmieni”.

 

 opracowała

s. Sabina Irena Gumkowska CST

Święta

Środa, XXIV Tydzień zwykły
Rok B, II
Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika

Sonda

Kiedy powinna być Msza Święta wieczorna w czasie wakacji?

Powinna być o godzinie 18:00

Powinna być o godzinie 19:00

Jest to dla mnie bez różnicy


Licznik

Liczba wyświetleń:
9691655

Statystyki

Zegar